Sąd Rejonowy w Limanowej (woj. małopolskie) zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące wobec 58-letniego traktorzysty, który uciekł z miejsca wypadku. W wypadku zginął 68-letni pasażer traktorzysty.

Śmiertelny w skutkach wypadek miał miejsce w miniony piątek 19 sierpnia w Olszówce, w gminie Mszana Dolna, w powiecie limanowskim. Jak ustalili śledczy, obaj mężczyźni wracali z lasu, gdzie pracowali razem przy wycince drzew. 58-latek kierował ursusem z przyczepą załadowaną drewnem. 68-latek siedział obok niego na błotniku traktora. W pewnym momencie na wybojach pasażer spadł z pojazdu wprost pod tylne koło ursusa i koła przyczepy.

Kierujący traktorem odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy koledze. 68-letni poszkodowany zmarł na miejscu wskutek odniesionych obrażeń. Policjanci jednak tego samego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanego.

Kierowcą okazał się 58-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzeźwiał w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci, ursus którym się poruszał nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. 58-latek był już zaś w tym samym miesiącu zatrzymany za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości. Miał wówczas ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.