Wypadek opisuje Komenda Powiatowa PSP w Kaliszu. Miał on miejsce wczoraj przed godz. 8 rano na drodze powiatowej we wsi Żelazków w powiecie kaliskim (woj. wielkopolskie). W zaczepiony do ciągnika rolniczego siewnik uderzył rozpędzony volkswagen passat. Traktor zjechał do rowu i przewrócił się, lądując kołami do góry. Pod maszyną został przygnieciony kierowca ciągnika.

W akcji ratunkowej wzięło udział aż 6 zastępów strażaków z Kalisza, z Tykadłowa i z Goliszewa. Wydobycie uwięzionego traktorzysty wymagało użycia specjalistycznego sprzętu, bowiem nie było możliwości bezpośredniego dotarcia do poszkodowanego.

Strażacy musieli najpierw ustabilizować traktor za pomocą podpór i specjalnych poduszek powietrznych. Potem wykonali podkop pod wrakami i do akcji wkroczyła wyciągarka, zamontowana wozie gaśniczym. Dzięki temu przytomnego wciąż rolnika wyciągnięto z pułapki. Traktorzysta trafił na obserwację do szpitala w Kaliszu.

Z ustaleń policji wynika, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierowca volkswagena. Jak informuje portal Kalisz-NaszeMiasto, 49-latek stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.