Suwalscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Boże Narodzenie podczas kuligu w gminie Przerośl na Podlasiu. Dla 9-letniej dziewczynki oraz dwóch kobiet w wieku 34 i 53 lat przejażdżka po śniegu zakończyła się w szpitalu.

Według ustaleń policjantów, 20-letni mężczyzna kierujący mercedesem jechał drogą gminną i ciągnął za swoim pojazdem worek big-bag wypchany sianem. Na worku siedziały kobiety z dzieckiem. Niestety, w trakcie jazdy big-bag z ludźmi ześlizgnął się z drogi na zaorane, zamarznięte pole. W wyniku zdarzenia dziecko i dwie kobiety trafiły do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowcy mercedesa za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy.  Jak przypomina policja, kuligi za  pojazdami mechanicznymi są niedozwolone, a ich organizacja jest wykroczeniem. Kierowca pojazdu może zostać ukarany mandatem do 500 złotych i 5 punktami karnymi. Jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.