Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju (woj. lubelskie), do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 16.20 w miejscowości Chmielek w gminie Łukowa. W jego wyniku trzy osoby trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec Stalowej Woli, kierując seatem, postanowił wyprzedzić jadący przed nim ciągnik rolniczy marki ursus. W trakcie manewru zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem audi. Siła uderzenia była tak duża, że seat odbił się jeszcze i uderzył w przyczepkę wyprzedzanego ciągnika.

Poszkodowane trzy osoby to kierujący audi 61-latek, jego 52-letnia pasażerka, oraz 64-letni kierowca seata. Wszyscy trafili do szpitala. Kierowcy aut byli trzeźwi, ale tego samego nie da się powiedzieć o traktorzyście. 30-letni kierowca ursusa, mieszkaniec gminy Łukowa, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Dziś już jednak wiadomo, że 30-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.