Protest rozpoczął się ok. godz. 13 i potrwał godzinę. Jego uczestnicy - około 20 osób - przechodzą przez przejście dla pieszych, blokując w ten sposób przejazd samochodów. Na miejscu jest policja. Protestujący zdecydowali się co dziesięć minut przerywać protest i przepuszczać samochody.

Według nich działalność strzelnicy w Nowym Duninowie narusza prawa mieszkańców miejscowości do spokoju i ciszy. Ich zdaniem, odgłosy wystrzałów płoszą także zwierzęta, w tym dziko żyjące w okolicznych lasach.

Strzelnica powstała w 2002 r. Jej działalność już wtedy wzbudzała protesty okolicznych mieszkańców. W efekcie sprawa trafiła do sądu administracyjnego. Funkcjonowanie strzelnicy zostało zawieszone. Warunkowo wznowiła ona działalność w 2010 r. W proteście okoliczni mieszkańcy także wtedy blokowali drogę nr 62.

Sprawa działalności strzelnicy trafiła do Prokuratury Rejonowej w Gostyninie, która w 2012 r. umorzyła postępowanie, nie dopatrując się, by obiekt zagrażał zdrowiu i życiu okolicznych mieszkańców.

Nowy Duninów to niewielka miejscowość położona nad Wisłą, około 20 km od Płocka, na terenie Pojezierza Gostynińskiego i w bezpośrednim sąsiedztwie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.