Głównym postulatem rolniczego OPZZ jest wypłata rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz przywrócenie opłacalności chowu trzody i bydła.

Na godz. 14 zapowiadziana jest konferencja ministra rolnictwa.

Jeszcze we wtorek po południu Izdebski mówił, że na rozmowy do ministerstwa nie pojedzie, bo nie ma o czym rozmawiać z samym ministrem, warunkiem ewentualnego spotkania miała być obecność na nim premier Ewy Kopacz.

Premier skrytykowała podczas wtorkowej konferencji prasowej rolnicze blokady dróg. Nie jestem dzisiaj zwolennikiem tego rodzaju form protestowania przed rozmowami, kiedy naraża się na niebezpieczeństwo tych, którzy poruszają się po drogach. Mieliśmy już w swojej historii politycznej, również parlamentu, taką formację polityczną, która blokowała drogi. Drugi raz tego nie będzie. Nie będzie drugiej Samoobrony- dodała szefowa rządu.

W ubiegłym tygodniu Sawicki przeprowadził rozmowy z organizacjami rolniczymi i związkami zawodowymi należącymi do międzynarodowej organizacji Copa-Cogeca. Na odzielną rozmowę zostało zaproszone Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Ogranizacji Rolniczych.