Dwóch mężczyzn w wieku 60 i 17 lat zginęło w lesie w rejonie wsi Kokuszka, w gminie Piwniczna-Zdrój w Małopolsce. Do wypadku doszło w miniony piątek. Strażaków zaalarmowano po godzinie 23. Na ratunek udały się trzy zastępy z KM PSP w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój oraz OSP Głębokie.

Na miejscu okazało się, że ze stromej skarpy spadł ciągnik rolniczy, który przygniótł dwie osoby. Strażakom udało się szybko wydostać poszkodowanych spod pojazdu, jednak nie dawali już oni oznak życia. Ratownicy medyczni potwierdzili niestety zgony obu mężczyzn. Policja ustala  przyczyny tego wypadku.

Do kolejnej tragedii w podobnych okolicznościach doszło w miniony poniedziałek wieczorem w Mystkowie, w gminie Kamionka Wielka, w powiecie nowosądeckim. Na stromej skarpie wywróciło się samobieżne wozidło. Maszyna budowlana przygniotła kierującego mężczyznę.

Do akcji ratunkowej zadysponowano dwa zastępy strażaków z PSP w Nowym Sączu oraz OSP Mystków. Strażacy sprawnie wydobyli nieprzytomnego mężczyznę spod pojazdu i podjęli jego reanimację. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR. Niestety wysiłki ratowników nie odniosły skutku - lekarz stwierdził zgon 57-letniego poszkodowanego.