W Środzie Śląskiej odbył się ostatni turniej eliminacyjny tegorocznej edycji imprezy, organizowanej przez BASF oraz PROCAM. Awans do Wielkiego Finału wywalczyły drużyny UKS Hattrick Głuchołazy oraz Polonia Środa Śląska.

 

Basf Procam Cup 2023
Basf Procam Cup 2023

Zwycięskie drużyny BASF PROCAM Cup 2023

Łącznie podczas 4 Turniejów Regionalnych (Tuchola, Gorzyce, Kamień Pomorski oraz Środa Śląska) udział wzięły 32 drużyny dzieci z małych miejscowości i wsi z czego do Wielkiego Finału, który zaplanowany jest na 18 czerwca w Kołobrzegu, zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn – po dwie z każdego regionu.

Zwycięskie drużyny z turniejów regionalnych, które wywalczyły awans do wielkiego Finału w Kołobrzegu:

- turniej w Środzie Śląskiej (Dolnośląskie) – zakwalifikowane zespoły: UKS Hattrick Głuchołazy oraz Polonia Środa Śląska

- turniej w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie) – zakwalifikowane zespoły: OKS R-Football Goleniów oraz Sława Sławno

- turniej w Gorzycach (Podkarpackie) – zakwalifikowane zespoły: Team Przecław oraz Akademia Footbolisty Głusk

- turniej w Tucholi (Kujawsko -Pomorskie) – zakwalifikowane zespoły: Santana Wielki Klincz oraz Jantar Ustka.

Finał turnieju BASF PROCAM Cup 2023

Całej serii rozgrywek regionalnych towarzyszyła słoneczna aura. Dało się zauważyć, że wszystkim ośmiu uczestniczącym drużynom zależało na wywalczeniu awansu do Wielkiego Finału w Kołobrzegu. Pomimo rywalizacji sportowej, całemu wydarzeniu towarzyszyła świetna piłkarska atmosfera z poszanowaniem zasad fair play.

Nagrodą za zwycięstwo w Finale turnieju BASF PROCAM Cup 2023 w Kołobrzegu będzie zaproszenie dla całej drużyny wraz z opiekunami i trenerami na mecz z udziałem piłkarskiej Reprezentacji Polski.