Coraz więcej firm z branży rolnej angażuje się społecznie, w tym w popularyzację zdrowego trybu życia, poprzez organizację imprez sportowych dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich. Takie turnieje są okazją do spotkania szkolnych zespołów z różnych miejsc Polski i rozegrania pełnych zaangażowania i emocji meczów.

W dniach 13 - 14 września 2014 odbyły się rozgrywki LG CUP 2014, których sponsorem była firma Limagrain, a organizatorem Uczniowski Klub Sportowy „AS" Czempiń. Patronat honorowy nad turniejem objęła Pani Burmistrz Gminy Czempiń Dorota Lew - Pilarska.

W turnieju wystartowało 100 zawodników z 10 drużyn z 3 województw. Kadra każdego zespołu składała się z 10 zawodników, trenera i kierownika, a w rozgrywkach mogli brać udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta urodzeni w 2003 roku i młodsi. Wszystkie zespoły pochodziły z gmin wiejskich, bo taka jest idea LG CUP, by wspierać uczniowskie kluby sportowe ze środowiska wiejskiego.

W finale turniej spotkały się drużyny PKS Racot oraz UKS AS Czempiń. Ostatecznie wynikiem 1:0 wygrała drużyna PKS Racot.
Kolejna edycja LG CUP odbędzie się w 2015 roku, firma Limagrain już czeka na zgłoszenia uczniowskich klubów sportowych wywodzących się z wiejskich gmin.

Więcej na www.lgcup.pl