Twarowskiemu pracownicy ARR zarzucali, że wykorzystywał stanowisko służbowe do osiągnięcia korzyści majątkowych. Sam powołał się do RN Elewarr, zasiadał także w dwóch innych Radach Nadzorczych.

Farmer.pl, jako pierwszy informował, że istnieje poważne podejrzenie antydatowania dokumentów w spółce Elewarr. Prezes Agencji Rynku Rolnego Bogdan Twarowski 27 marca został przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Arrtrans, zależnej od Elewarru. Jak to możliwe, skoro z dokumentów do których dotarł farmer.pl wynika, że 25 marca złożył on rezygnację z pracy w Radzie Nadzorczej Arrtransu, już po tym jak do ARR weszła kontrola Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

27 marca Bogdan Twarowski o 8 rano powołał siebie na członka Rady Nadzorczej spółki Elewarr. Kilka godzin później w siedzibie Agencji Rynku Rolnego Twarowski został przewodniczącym Rady Nadzorczej Arrtrans. Daty podjętych decyzji  (rezygnacji z pracy w Radzie Nadzorczej i powołania na jej przewodniczącego) wykluczają się, co może sugerować, że dokumenty były antydatowane.

Prezes ARiMR Dariusz Wojtasik, który jest również członkiem Rady  Nadzorczej Arrtransu, nie odpowiedział nam (farmer.pl skierował do niego zapytanie ponad dwa tygodnie temu), czy 27 marca uczestniczył w posiedzeniu Rady i czy głosował za wyborem Twarowskiego na stanowisko przewodniczącego.

Milczy w tej sprawie także zarząd spółki Arrtrans. Nie udało nam się dowiedzieć, czy zarząd został poinformowany o zmianach w Radzie Nadzorczej. Opinia publiczna czeka na raport po kontroli przeprowadzonej w Agencji Rynku Rolnego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: farmer.pl