Kierowcę volkswagena passata zatrzymano do kontroli drogowej, ponieważ wyprzedzał na zakręcie ciężarówkę, w dodatku na podwójnej linii ciągłej - przekazała rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG kpt. Mirosława Aleksandrowicz.

Jak dodała, funkcjonariusze SG zauważyli na tylnym siedzeniu auta dwa wypchane worki. Kierowca twierdził, że przewozi w nich paszę dla kurcząt. Kolejne cztery worki wiózł w bagażniku. Kontrolujący nie uwierzyli w te wyjaśnienia i sprawdzili zawartość. W sumie znaleźli 120 kg krajanki tytoniowej.

Podczas przeszukania posesji należącej do zatrzymanego zabezpieczono jeszcze 118 kg krajanki tytoniowej i prawie 10 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych bez akcyzy to blisko 130 tys. zł.

Znaleziono również ponad 1200 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu, która zostanie poddana ekspertyzie, a także alkohole z etykietkami znanych marek, blisko 260 sztuk nakrętek do butelek i ponad 2 kg korków oraz 474 plastikowe butelki, które mogły służyć do dystrybucji wyrobów alkoholowych.

Jak podała Straż Graniczna, za przewożenie i posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy, mieszkaniec powiatu ostródzkiego poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.