Z terenu jednego z działających na terenie Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) przedsiębiorstw, ktoś ukradł ciągnik rolniczy. Wyjechał nim do pobliskiego parku i uderzył w drzewo. Policjanci szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazało się, że to to były pracownik firmy, na terenie której stał pojazd.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Wałbrzycha postanowił „odwdzięczyć się” pracodawcy, z którym zakończył już współpracę. Wszedł więc na teren przedsiębiorstwa i wyjechał z niego zaparkowanym tak ciągnikiem rolniczym. Rajd wykradzionym pojazdem zakończył się jednak już po paru minutach. Mężczyzna wjechał traktorem do parku i uderzył w drzewo.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Uszkodzenia w ciągniku zostały wycenione na 1 tys. zł. Policjanci szybko wytypowali i znaleźli 34-latka, odpowiedzialnego za ten wyczyn. Były pracownik poszkodowanej firmy został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Odzyskany pojazd wrócił do właściciela.