Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu karkonoskiego zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów. Są podejrzani o kradzież 3 pił spalinowych o łącznej wartości 7000 zł na szkodę Zakładu Usług Leśnych.

Do kradzieży doszło w lesie pod Kowarami, w powiecie karkonoskim (woj. dolnośląskie). Pracownicy firmy usługowej dokonywali wycinki drzew. W ich pobliżu zaparkowany był pojazd wraz z niezbędnym sprzętem. Sprawcy wykorzystali chwile, kiedy nikogo nie było w pobliżu auta i ukradli z niego trzy piły. Firma oszacowała stratę na 7 tys. zł.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kowarach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 27 i 28 lat podejrzanych o kradzież.W wyniku podjętych działań odnaleźli również jedną ze skradzionych pił, którą zatrzymani ukryli w lesie. Nie wiadomo jeszcze, czy uda się odzyskać resztę sprzętu. Policjanci próbują ustalić, co się z nim stało po kradzieży.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty i wkrótce za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.