Asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju poinformowała, że do kradzieży doszło w czwartek po godz. 21 na jednym z pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród a Bukowiną. Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci pojechali na miejsce i na gorącym uczynku złapali dwie osoby, które kradły cebulę z pola.

Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56 lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta, która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat - przekazała policjantka.

Na miejscu zabezpieczono 145 kilogramów skradzionej cebuli. Dodatkowo w miejscu zamieszkania pary znaleziono kolejne blisko 100 kilogramów. - Nie był to jednak koniec, ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów - podała asp. Klimek.

W sumie policjanci znaleźli ponad pół tony skradzionych warzyw. Złodzieje najprawdopodobniej chcieli je sprzedawać na bazarze. Właściciel ocenił straty na ok. 2 tys. zł.

Za kradzież parze grozi im do 5 lat więzienia.