Jak podała wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wniosła do sądu akt oskarżenia przeciw byłemu urzędnikowi Ministerstwa Środowiska. Zarzucono mu szereg przestępstw, m.in. powoływania się na wpływy, przestępstwa przeciwko dokumentom oraz przekroczenie uprawnień.

Urzędnik Ministerstwa Środowiska, Jarosław S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w marcu 2019 r. Pracownik resortu środowiska prowadził jednocześnie prywatną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa w sprawach odlesiania gruntów. Agenci ustalili, że mężczyzna podrabiał podpisy w postępowaniu administracyjnym, które dotyczyło procedury wycięcia drzew na prywatnych nieruchomościach.

„Prowadzone przez stołeczną Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zakończyło się przesłaniem dwóch aktów oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów oraz do Sądu Rejonowego w Legionowie” – informuje CBA. W postępowaniu zgromadzono bowiem materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zarzutów fałszowania dokumentów jeszcze innej osoby.