Jak przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek strefa frontu atmosferycznego tylko nieznacznie przesunie się w kierunku wschodnim. W jego obrębie ponownie spodziewane są silne zjawiska atmosferyczne, w tym zjawiska burzowe i związane z nimi opady deszczu i gradu, a także silny wiatr.

Spokojnie powinno być jeszcze do południa, kiedy to zanikające burze możliwe będą na północy kraju. Również na wschodzie przed południem powinno być spokojne i bez opadów, z dużą ilością słońca. Natomiast w ciągu dnia strefa frontu atmosferycznego obejmie głównie obszar od Śląska przez Małopolskę i centrum kraju, aż po Pomorze, Warmię i Mazury.

Burzom ponownie będą towarzyszyć opady deszczu, których suma może osiągnąć nawet 60 mm. Duże będzie również natężenie opadów, zaś porywy wiatru mogą osiągnąć powyżej 100 km/h.

Silne zjawiska atmosferyczne nie powinny wystąpić na krańcach wschodnich, natomiast na zachodzie temperatura powietrza się obniży, możliwe są również przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna ponownie będzie się charakteryzowała znacznymi różnicami pomiędzy wschodem a zachodem kraju. Na wschodzie termometry mogą pokazać do 32 st. C, zaś na zachodzie będzie to wartość niższa o ok. 10 st. C.