Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Konienie, pożar miał miejsce w minioną środę w nocy we wsi Rożek Brzeziński, w gminie Krzymów (woj. wielkopolskie). Płomienie dostrzeżono około godz. 22. Do akcji gaśniczej zadysponowano dwa zastępy strażaków z KP PSP Konin oraz ochotników z OSP Brzeźno, OSP Krzymów i OSP Głodno.

Gdy strażacy dotarli na miejsce stodoła cała była już ogarnięta ogniem i pożar rozprzestrzenił się tez na stojący obok garaż. W stodole oprócz siana płonęły maszyny rolnicze, w tym kombajn zbożowy. W garażu zaś palić zaczął się stojący w środku samochód osobowy.

"Korzystając z pomocy właściciela gospodarstwa, przy użyciu ciągnika rolniczego wyciągnięto z garażu palący się samochód osobowy, który następnie dogaszono." - relacjonują strażacy z konińskiej komendy. Na ratunek dla stodoły i trzymanego tam sprzętu było jednak za późno. Stodoła spłonęła doszczętnie.

W trakcie akcji gaśniczej zasłabły dwie mieszkające w gospodarstwie kobiety. Pomocy udzieli im najpierw strażacy, a następnie ratownicy medyczni. Ich stan zdrowia nie wymagał jednak hospitalizacji. Działania gaśnicze trwały kilka godzin.

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pojawienia się ognia w gospodarstwie.