Katastrofalny w skutkach pożar wybuchł w minioną środę we wsi Stara Pecyna w gminie Długosiodło, w powiecie wyszkowskim, na Mazowszu. Jak informuje Tygodnik Ostrołęcki, ogień pojawił się najpierw na jednym budynku, lecz w płomieniach w błyskawicznym tempie stanęły 4 sąsiadujące gospodarstwa. Ogień trawił budynki gospodarcze i inwentarskie, stodoły i garaże.

W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 100 strażaków z komend powiatowych PSP w Wyszkowie i Ostrowi Mazowieckiej, oraz okolicznych jednostek ochotniczych. Działania gaśnicze utrudniał silny, porywisty wiatr, który przenosił ogień na kolejne obiekty. Strażacy w sile 24 zastępów skupili się przede wszystkim na ochronie zabudowań mieszkalnych.

Niestety, na ratunek było za późno dla uwięzionych w płomieniach zwierzętach. Szczegóły dotyczące strat nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że z dymem poszła m.in. chlewnia wraz z częścią  tuczników, oraz obora, w której były krowy. Żywioł strawił też 2 traktory, koparkę, 4 samochody osobowe i 3 samochody dostawcze, maszyny i sprzęt rolniczy.

Nie wiadomo jeszcze, jaka była przyczyna pożaru. Straty wstępnie oszacowano na 1,3 mln zł.