To 13. edycja akcji "Nie rozmnażaj, nie porzucaj" Fundacji For Animals i Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt Arka. Chcą w ten sposób m.in. zwrócić uwagę na odpowiedzialną opiekę nad zwierzętami, wpłynąć na liczbę bezdomnych zwierząt, które trafiają do schronisk, i tym samym obniżyć koszty ponoszone przez społeczeństwo.

Organizatorzy zaznaczają, że kastracja jest zabiegiem prostym i chroni zwierzęta przed wieloma śmiertelnymi chorobami. Podkreślają, że mitem jest, iż każda suka czy kotka musi choć raz urodzić młode. Nieprawdą jest też, że szczenięta czy kocięta łatwo znajdują domy. - Tysiące niechcianych zwierząt corocznie jest porzucanych, uśmiercanych - przekonują.

Na wykonanie zabiegów sterylizacji zwierząt po niższych cenach zgodziło się ponad 600 placówek weterynaryjnych na terenie całego kraju. Spis klinik znajduje się na stronie: www.akcjasterylizacji.pl

Maksymalna cena zabiegów kastracji to: suka (mała, średnia do 35 kg) 200 zł; suka (duża) 250 zł; pies (mały, średni do 35 kg) 120 zł; pies (duży) 170 zł; kotka 100-120 zł; kocur 60 zł.