Według prognozy przygotowanej przez Małgorzatę Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez cały weekend w Polsce będzie niemal bezchmurnie. W piątek w nocy silny mróz, nawet do -18 stopni Celsjusza.

W nocy z piątku na sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, nad ranem na północnym wschodzie możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego.

Temperatura minimalna w dolinach karpackich wyniesie -18 stopni. IMGW wydało ostrzeżenie o silnych mrozach na południu województwa małopolskiego oraz w województwach: karpackim i śląskim. Temperatura ma tam spaść do -15, -18 stopni. W pozostałej części kraju temperatura wyniesie od -10 do -5 stopni Celsjusza. Na krańcach zachodnich i nad morzem temperatura wyniesie około -3, -1 stopień.

Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, zmienny, w zachodniej połowie słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W sobotę cały dzień będzie słoneczny, jedynie na wschodzie kraju można spodziewać się lekkiego zachmurzenia. Temperatura wyniesie od 3 stopni na wschodzie kraju, do 7 w centrum i 11 stopni Celsjusza na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 0 do 2 stopni.

Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach wiatr bardzo silny, od 60 km/h do 70 km/h, południowo-wschodni.(PAP)