Na przeważającym obszarze kraju w nocy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. - Jedynie na wschodzie początkowo będzie sporo chmur i nadal mogą występować lokalne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Później, w miarę upływu nocy, zachmurzenie zacznie się zmniejszać - przekazał synoptyk.

W nocy w całej Polsce mogą pojawić się mgły, które miejscami będą zamarzać powodując śliskość na drogach. - Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i chodnikach, ponieważ po dość ciepłym dniu możemy być zaskoczeni temperaturą w nocy, która praktycznie w całym kraju spadnie poniżej zera - dodał.

Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C na wschodzie kraju do 0 st. C na zachodzie. Nad morzem termometry pokażą od 1 do 3 st. C. W obszarach podgórskich od -6 do -4 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek od godzin porannych pogoda zacznie się poprawiać i nad większością kraju pojawi się słońce. Lokalnie popada deszcz, w górach śnieg. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą średnio powyżej 10 st. C.