Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytut Badawczy początek tygodnia będzie kontynuacją wietrznej pogody. Co prawda ośrodek niżowy Eunice przeszedł na wschód, jednak jego miejsce zajął kolejny niż, noszący w zależności od instytutu meteorologicznego imię Antonina lub Franklin.

- Jeżeli chodzi o zjawiska pogodowe, to w poniedziałek nadal będzie przewaga zachmurzenia dużego z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. W Tatrach może spaść do 5-10 cm śniegu. Nie są wykluczone lokalne burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 5 do 9 stopni C. Na terenach podgórskich nieco chłodniej, od 2 do 5 stopni C. - powiedział Kamil Walczak z IMGW-PIB.

Wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h. Na południu, zachodzie i w centrum Polski siła wiatru może dochodzić do 90 km/h, a nad morzem nawet do 100 km/h. W wysokich partiach Karpat, gdzie porywy wiatru mogą dochodzić do 110 km/h, a w Sudetach do 130 km/h, możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

Według prognoz IMGW od czwartku można liczyć na zmianę pogody i rozpogodzenia przy dodatnich temperaturach w ciągu dnia.