Pożar wybuchł w poniedziałek około godz. 15 w jednym z kilku budynków inwentarskich gospodarstwa we wsi Więckowice, w gminie Dopiewo (woj. wielkopolskie). Płonęła tuczarnia o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych, w której znajdowało się 1900 warchlaków.


Do akcji gaśniczej zadysponowano 22 zastępy strażaków. Niestety, jak relacjonują w regionalnych mediach strażacy, z budynku nie udało się wyprowadzić zwierząt. W pewnym momencie zawalił się bowiem dach chlewni, a wraz z nim runęła część ścian. W płomieniach i pod gruzami zginęły wszystkie świnie.


Ratownicy skupili swe działania na ochronie pozostałych zabudowań gospodarstwa. Szalejące płomienie zagrażały innym obiektom inwentarskim, gospodarczym i mieszkalnym. Działania gaśnicze trwały kilka godzin, potem konieczne było również dogaszanie pogorzeliska i rozbiórka nadpalonych elementów konstrukcyjnych obiektu. Działania zakończono dopiero wieczorem.


Trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie powstałych w jego wyniku strat. Już teraz jednak wiadomo, że będą olbrzymie. Chlewnia spłonęła doszczętnie i nadaje się tylko do rozbiórki. Wraz z nicą rolnicy stracili prosięta i wyposażenie obiektu.