Wałęsa z Markiem Sawickim, ministrem rolnictwa zawitał do ogrodów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tam przed Pałacem Jana Ursyna Niemcewicza odbył się coroczny piknik z dobrą żywnością.

Mamy dobrą żywność i powinniśmy się zastanowić, jak na tej żywności dobrze zarobić. Kto promuje mądrze i ma dobre pomysły, to szybko ma z tego większy pożytek. Ja jestem do dyspozycji tam, gdzie będą takie potrzeby, aby takie działania wesprzeć  – zadeklarował Lech Wałęsa.

Żywność to nasz atut, który swoje wysokie wartości uzyskuje nie tylko dzięki dobrym warunkom klimatycznym i przyrodniczym, ale także dzięki ludziom, którzy ją wytwarzając wkładają w ten proces wiele własnego serca – powiedział minister Marek Sawicki. Zdaniem ministra rolnictwa nasza żywność obroniła się jakością na światowych rynkach.

Piknik po raz pierwszy został zorganizowany poza resortem rolnictwa, na rozległym terenie przed Pałacykiem Rektorskim Szkoły Głównej Gospodarstwa Rolnego w Warszawie. W otwartej dla wszystkich chętnych imprezie promującej żywność najwyższej jakości uczestniczyło 58 wystawców z całego kraju, a wśród nich 35 firm posiadających produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, 15 firm posiadających produkty tradycyjne i regionalne oraz 8 firm prezentujących rękodzieło artystyczne.

Znak produktów najwyższej jakości „PDŻ”, najpierw, do czasu akcesji funkcjonujący pod nazwą Polska Dobra Żywność, a od 2004 roku jako Poznaj Dobrą Żywność, znany jest nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Francji czy Anglii, a ostatnio także w Japonii i Korei.
Celem Programu jest wyróżnienie produktów wysokiej i stabilnej jakości zarówno pod względem technologii produkcji, jak i pochodzenia surowca oraz wskazanie ich doskonałych walorów smakowych i zdrowotnych.

Znak PDŻ - Poznaj Dobrą Żywność jest przyznawany wyrobom, które spełniają kryteria, opracowane przez Kolegium Naukowe do spraw jakości produktów żywnościowych. W skład Kolegium wchodzą profesorowie i doktorzy z dziedziny żywienia, hodowli roślin, hodowli zwierząt, którzy zajmują się tymi tematami w ramach badań i prac prowadzonych w Akademiach Rolniczych i w Instytutach badawczych.
Oznaczenie produktu znakiem PDŻ Poznaj Dobrą Żywność jest wyróżnieniem dla producentów oraz informacją dla konsumentów o jakości produktu.

Podczas pikniku w konkury na wyrób najlepszych pierogów stanął Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa. Konkurs odbywał się pod okiem znanego prezentera kulinarnego Karola Okrasy.

źródło: farmer.pl

sggw

sggw

sggw

sggwsggw

sggw

piknik

dobra zywnosc