- Wszystkie osoby zostały wylegitymowane, łącznie było to 158 osób. Wszystkim osobom zaproponowano nałożenie mandatu karnego - powiedział PAP rzecznik. - 37 osób (mandaty-PAP) przyjęło, wobec pozostałych zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu - podsumował rzecznik. Skontrolowano ponad 40 pojazdów protestujących, trzem osobom zatrzymano dowody rejestracyjne.

W środę odbył się protest grupy rolników związanych z Unią Warzywno-Ziemniaczaną na autostradzie A2 na odcinku Łódź - Warszawa, na wysokości Brwinowa. Droga była przez kilka godzin zablokowana.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przybył na rozmowy z protestującymi rolnikami. Dialog dotyczył głównie problemu ASF. Rolnicy związani z Unią Warzywno-Ziemniaczaną zażądali podjęcia "natychmiastowych, realnych i skutecznych działań zmierzających do zwalczenia wirusa ASF w Polsce".

Podczas blokady samochody jadące w kierunku Warszawy były kierowane na objazd poprowadzony drogą serwisową, która została otwarta na MOP Brwinów. Około godz. 15 rolnicy ogłosili zakończenie protestu. Na autostradzie jednak jeszcze przez około dwie godziny występowały utrudnienia ze względu na obecność na niej policji, m.in. wypisującej mandaty protestującym rolnikom.