Jak poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (wielkopolskie), sprawa miała swój początek w lutym ub. roku, kiedy to policjanci uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę pokrzywdzonych z Krzyża Wlkp.

"Od tego czasu pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance, policjanci prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków. Działania te pozwoliły na zatrzymanie im kilka dni temu 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego" - podała Górzna-Kustra.

Wskazała, że z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych. Łączna kwota, na którą mężczyzna oszukał podejrzanych, wynosi ponad 100 tys. złotych.

"Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty do popełnienia, których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju" - podkreśliła Górzna-Kustra.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.