Rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak zaznaczyła, że zatrzymany przez Straż Graniczną towar o wartości blisko 132 tys. zł to ponad 92,2 tys. sztuk papierosów różnych marek, ponad 56 kilogramów tytoniu do palenia, oraz 280 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

-Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza zatrzymali do kontroli na terenie powiatu jarocińskiego auto osobowe. Kierowca pojazdu, 65-letni mieszkaniec Wielkopolski przewoził papierosy, alkohol oraz krajankę tytoniu, które nie posiadały znaków żadnych oznaczeń akcyzą skarbową - podkreśliła rzeczniczka.

Dodała, że z uwagi na popełnione przestępstwo karno-skarbowe funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny.

-W zaparkowanym na podjeździe aucie osobowym oraz w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze ujawnili kolejne towary akcyzowe, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej - podała mjr SG Joanna Konieczniak.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka, do zdarzenia doszło w piątek, 10 czerwca.

W sprawie tej funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu wszczęli postępowanie karne. Za popełnienie przestępstwo karno-skarbowego 65-latkowi grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.