Internet to nieograniczone źródło informacji. Mało kto wie, że także rolniczych. Mało, bo z dostępem do sieci szczególnie na wsi są problemy. Joanna Frąckowiak Producent Oprogramowania Komputerowego: - Blisko 70 proc. uczestników posiada w domu komputer. Natomiast co ciekawe, ok. 20 proc. miało Internet. Także z dostępem do Internetu jest niezbyt dobrze.
Ale zainteresowanie nim rośnie. Bez względu na wiek i grubość portfela - rolnicy coraz chętniej zerkają w monitor komputera. - Wielu ludzi pozostaje bez zatrudnienia. Zobaczyli w tym szansę. - mówi Katarzyna Kęsek z Urzędu Gminy w Pcimiu, w powiecie myślenickim.
I to właśnie dla nich powstał program „Edukacja Informatyczna – twoja szansa na zatrudnienie”. W zakończonej właśnie pierwszej edycji wzięło udział ponad 700 osób z 7 województw. Maria Wróblewska Fundacja Rozwoju Rolnictwa, Wsi i Obszarów Wiejskich: - My docieramy do tych uczestników, którzy mieszkają w tak małych miejscowościach, że dowozimy ich na miejsce szkoleń – bo tam nie dojeżdża żaden autobus.
Podsumowanie pierwszej edycji projektu, to jednocześnie początek drugiego etapu programu. Tym razem szkoleniami objęte zostanie kolejne 1200 osób.

Źródło: Agrobiznes