Aby zostać rolnikiem trzeba posiadać wiedze z zakresu mechaniki, zootechniki, ekonomii, a nawet prawa. Znajomość rynku i doświadczenie przychodzi z czasem. Wiedzę teoretyczną można zdobyć przede wszystkim w szkole.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie zarówno do celów naukowych, jak i rozrywkowych symulatora prowadzenia gospodarstwa lub maszyn rolniczych. Obsługa maszyn rolniczych to rzecz niełatwa, niosąca za sobą pewnie zagrożenia. Prowadzenie ciągnika czy kombajnu na ekranie monitora nie dość, że jest bezpieczne, to w pewnym stopniu może przygotować do przyszłej pracy.

Gra farmersi odzwierciedla realistyczne prowadzenie jakże trudnego zawodu. Gracze wcielają się w rolę farmerów w XIX-wiecznej Ameryce - kupują ziemię i krowy, sprzedają zboże i mleko, zwiększają wydajność produkcji i inwestują zyski.

Mając na starcie jednakowe warunki wyjściowe, gracze starają się jak najlepiej rozwijać własną farmę. Rozgrywki trwają 5-17 tur, a przeliczenia między turami następują co 24h lub 12h. W rozgrywce bierze udział 4-8 graczy.

farmersi0.jpg

Autor: farmersi.pl

Opis: Wirtualna farma

Farmersi to gra polskojęzyczna. Aby rozpocząć rozgrywkę należy wejść na stronę www. farmersi.pl i utworzyć konto. Następnie trzeba wybrać lokalizację i rozpocząć grę. Tutaj liczy się umysł, trzeźwa kalkulacja i wiedza rolnicza. Co i za ile sprzedać w co zainwestować jaką produkcję rozpocząć? To podstawowe pytania które musi sobie zadawać każdy farmers.
Podczas gry cały czas prowadzony jest ranking dotyczący tego, kto jest najlepszym rolnikiem. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest ponad 14 tys graczy.

Źródło: www. farmersi.pl