Dotychczas policja zatrzymała 8 osób zamieszanych w ten proceder. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za które grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 4 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe areszty, a wobec pozostałych poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, grupa podrabiała na szeroką skalę markowe oleje silnikowe i wprowadzała je do obrotu, powodując straty na szkodę producentów na kwotę nie mniejszą niż 3 miliony złotych. Sprawcy uzyskali dostęp do hurtowych dostaw jednego z najtańszych dostępnych na rynku olei silnikowych, które kupowali w 1000 litrowych zbiornikach. W zorganizowanych przez siebie nielegalnych rozlewniach przelewali olej do podrabianych opakowań z logo znanych producentów. Następnie tak podrobiony produkt był rozprowadzany na terenie kraju i poza nim, m.in. na terenie Łotwy.

Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i wydziału dochodzeniowo – śledczego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Ostatnie zatrzymania podejrzanych miały miejsce pod koniec czerwca br. i dotyczyły trzech mężczyzn w wieku od 44 do 62 , mieszkańców powiatu wrocławskiego. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.