Na trop szajki wpadli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Wspólnie ustalili dane sześciu podejrzanych o kradzieże i włamania mężczyzn. Przestępstwa popełniono na przełomie 2018/2019 roku. Wśród osób podejrzanych jest trzech nieletnich.

Jak ustalili policjanci, grupa obierała za swój cel stodoły i budynki gospodarcze na terenie powiatu hajnowskiego i bielskiego. Mężczyźni wchodzili do niezamkniętych stodół, gdzie po odkręceniu korków paliwa w maszynach rolniczych ukradli około 300 litrów oleju napędowego. Włamywali się też do garaży i budynków gospodarczych. Łupem złodziei padły m.in. kosiarki spalinowe, sprężarka, podkaszarka, przyczepka jednoosiowa, silnik elektryczny, akumulator, motocykl, elektronarzędzia oraz narzędzia ręczne.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań posesji, policjantom udało się odzyskać część utraconych przedmiotów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec jednego z dorosłych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.