Zdarzenie miało miejsce w jednym z gospodarstw we wsi Podgórzyce, w gminie Góra Św. Małgorzata. Pirotechnik z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego łęczyckiej komendy potwierdził, że znalezisko to pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczyli teren i zorganizowali posterunek stały do czasu przekazania niewypału saperom z Jednostki Saperskiej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeszcze tego samego dnia w trakcie przekazania saperzy potwierdzili, że znalezisko to dobrze zachowany granat moździerzowy kal. 81 mm produkcji niemieckiej pochodzący z lat 40. XX wieku.

Policja przypomina: W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.