Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który na różnych portalach aukcyjnych oferował do sprzedaży ciągniki i maszyny rolnicze, których w rzeczywistości nigdy nie posiadał. Od jednego z zainteresowanych zakupem traktora wyłudził zaliczkę w kwocie 12 tys. zł.


Oszust w rozmowie telefonicznej twierdził, że na terenie Niemiec prowadzi firmę zajmującą się sprzedażą maszyn rolniczych. Gdy rolnik poprosił o zarezerwowanie jednego z oferowanych ciągników, „biznesmen” zażądał zaliczki stanowiącej 10% wartości pojazdu. Kiedy kupiec przelał pieniądze na wskazane konto, kontakt z domniemanym przedsiębiorca urwał się.


Śledczy namierzyli i zatrzymali oszusta, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego (woj. wielkopolskie). Podejrzany usłyszał zarzut oszustwa i wyłudzenia od 28-letniego pokrzywdzonego pieniędzy w kwocie 12 tysięcy złotych.


W miejscu zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli pieniądze, telefony i komputery. Wszystkie okoliczności wskazują, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Oszust był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.


Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek prokuratury zastosował wobec 27-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.