Śledztwo w sprawie prowadzili policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. W jego wyniku ustalili, że w 2015r. doszło do szeregu nieprawidłowości przy budowie gminnego targowiska, które miały na celu wyłudzenie niemal milionowej dotacji na tą inwestycję.

Okazało się, że budowa targowiska nie została zakończona w przewidzianym umową terminie. Mimo to, urzędnicy złożyli w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie dokumenty, z których wynikało, że inwestycja została zrealizowana zgodnie z planem. Dzięki poświadczeniu nieprawdy, gmina otrzymała prawie milionową dotację ze środków unijnych, a wykonawca wynagrodzenie na kontrakt. Policjanci zebrali dowody na to, że urzędnicy działali w porozumieniu z przedstawicielami głównego wykonawcy inwestycji.

Na polecenie prokuratora zatrzymano w tej sprawie 7 osób. Urzędnicy usłyszeli zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu wyłudzenia dotacji, niedopełnienia obowiązków oraz przekroczenia uprawnień służbowych. Przedstawiciele firmy budowlanej odpowiedzą również za oszustwo.

Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze, w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Zabezpieczono również poręczenia majątkowe w kwotach od 4 do 15 tys. zł.

W toku śledztwa wyszło również na jaw, że główny wykonawca oszukał podwykonawców realizujących roboty budowlane, bo nie wypłacił im należności na sumę ponad 500 tys. zł.