Wypadek miał miejsce wczoraj rano na drodze krajowej nr 46 w Dąbrowie, w powiecie opolskim. Jak poinformowała Nowa Trybuna Opolska, kierowca dostawczego samochodu iveco stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i uderzył w płot. W wyniku kolizji 40-letni kierowca odniósł obrażenia i pogotowie zabrało go do szpitala.

Na pomoc poszkodowanemu jako pierwsi ruszyli inni kierowcy - pracownik pogotowia drogowego i urlopujący strażak, którzy udzieli mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali służby.

Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że dostawczak wiózł pojemniki z płynami do dezynfekcji dojarek. Jeden z takich pojemników został uszkodzony i doszło do wycieku. Wyciek został zneutralizowany.

Na miejscu zdarzenia pracowało siedem zastępów straży z Opola, Niemodlina i Dąbrowy. Jak informuje portal ratownictwo.opole.pl, była wśród nich Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego “Opole”. Strażacy ze wzgledu na zagrożenie musieli wyposażyć się w sprzęt ochrony układu oddechowego, rękawice chemoodporne oraz przyrządy pomiarowe.