Do tragicznego wypadku doszło w minioną środę, w jednym z gospodarstw we wsi Brzeziny w gminie Stężyca, w powiecie ryckim na Lubelszczyźnie. 27-letnia właścicielka gospodarstwa niechcący postrzeliła własną córkę i pomocnika, pracującego w obejściu.

Jak poinformował Polsat News, do wystrzału doszło, gdy kobieta w pomieszczeniu gospodarczym czyściła broń myśliwską, na którą miała pozwolenie. Nagle broń wystrzeliła i raniła bawiącą się na podwórzu 4-letnią córeczkę oraz pracującego obok 27-letniego pomocnika.

U dziewczynki stwierdzono aż z 14 ran postrzałowych od śrutu, w tym jedną w okolicach serca. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

27-letni pracownik również trafił do szpitala z pękniętą kością udową.Kobieta, która niechcący oddała strzał jest w szóstym miesiącu ciąży - podaje polsatnews.pl. Jej mąż w chwili wypadku pracował w polu.

Prokuratura Powiatowa w Rykach wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kobiecie grozi zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.