Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, zdarzenie miało miejsce w piątek, w Bronowicach w gminie Puławy. 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Puławach.


Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna wycinał drzewa i krzewy zarastające skarpę przy brzegu rzeki Klikawka, w Bronowicach. Podciął również pień drzewa, które rosło pochylone w kierunku rzeki, przekonany że właśnie w tą stronę upadnie. Prawdopodobnie wskutek podmuchu wiatru drzewo upadło jednak w przeciwnym kierunku, wprost na stojącego na skarpie 45-latka.


Na pomoc od razu ruszyli mu bliscy i pomocnicy, uczestniczący w pracach. Wydobyli poszkodowanego spod powalonego drzewa i wezwali na miejsce pogotowie, bo mężczyzna był nieprzytomny. Po długotrwałej reanimacji ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe gospodarza.


Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Puławach. Lekarze określili jego stan jako ciężki. Puławscy policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.