Do poważnego wypadku doszło w zakładzie produkcyjnym Animex Foods w Korytach, w gminie Daszyna. W trakcie wykonywania obowiązków służbowych ranna została pracownica Inspekcji Weterynaryjnej.

Jak poinformował lokalny portal leczyca.naszemiasto.pl, kobieta została potrącona przez wózek widłowy. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że inspektorka szła z dokumentami, by sprawdzić przywieziony transport kurczaków. Nie zauważył jej operator wózka, który dokonywał już rozładunku klatek z ptakami.

Inspektorka nie wpadła pod koła maszyny, ale zaczepiła się bokiem o klatki. Wózek przeciągnął ją jednak kilka metrów po betonie. Kobieta doznała poważnych obrażeń nóg i rąk. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec ratowniczy, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Łodzi.

Policjanci pod nadzorem prokuratury badają przyczyny i okoliczności wypadku. Po wykonaniu czynności na miejscu, prokuratura zabezpieczyła nagrania zakładowego monitoringu. Biegły sprawdził zaś stan techniczny wózka widłowego.