Do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem ciągników rolniczych doszło ostatnio na drogach powiatu hrubieszowskiego w woj. lubelskim.

W miejscowości Prehoryłe w gminie Mircze miała miejsce kolizja ciągnika rolniczego Ursus C330 z samochodem osobowym Nissan Qashqai. Obaj kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy przed przybyciem strażaków i policji. Traktorzysta wymagał jednak pomocy medycznej, której udzielił mu zespół z karetki pogotowia.

Mężczyzna nie wymagał jednak hospitalizacji. Biorąc pod uwagę stan ciągnika, który po zderzeniu rozpadł się na części – rolnik miał wiele szczęścia.

Do kolejnej kolizji doszło na drodze powiatowej w Wereszynie, w gminie Mircze, gdzie na ciągnik rolniczy z zaczepionym sprzętem uprawowym najechała ciężarówka. Kierowcy w zdarzeniu nie ucierpieli, ale zniszczenia w przypadku pojazdów oszacowano na 50 tys. zł.

Przy usuwaniu skutków kolizji pracowały dwa zastępy straży pożarnej z OSP Mircze oraz PSP Hrubieszów. Policjanci ustalają dokładny przebieg i przyczyny tych zdarzeń drogowych.