Do kolizji doszło na drodze krajowej nr 62 w Janocinie, w gminie Kruszwica (woj. kujawsko-pomorskie). Ciężarówka marki daf wioząca 12 sztuk bydła zjechała z trasy i przewróciła się w rowie. Bydło zostało uwięzione w naczepie.

Do akcji ratowniczej zadysponowano strażackich 8 zastępów, które przez 5 godzin usuwały skutki kolizji.Pomagali im okoliczni rolnicy, a działania zabezpieczały 3 patrole policji. Na miejscu obecny był również lekarz weterynarii.

Jak się okazało po otwarciu naczepy, dwie krowy ucierpiały wypadku i wymagały pomocy. Pozostałe dziesięć sztuk zostało przeładowane do podstawionej zastępczej ciężarówki. Do wyciągnięcia tira z rowu potrzebna była pomoc rolników, którzy użyczyli ciężkiego sprzętu. Dzięki trzem ciągnikom i ładowarce teleskopowej, ciężarówka znów stanęła na jezdni na swoich kołach.

Jak ustalili wstępnie policjanci, przyczyna wypadku była nadmierna prędkość pojazdu. Kierowca tira został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 800 zł  - za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, oraz za brak uprawnień do kierowania pojazdami kategorii typu „C", które straciły ważność. Funkcjonariusze zatrzymali  również kierowcy dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu i uszkodzenia pokolizyjne.

Droga krajowa nr 62 na czas prowadzonych działań była zablokowana na dwóch pasach ruchu.