Śmiertelny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce w minioną niedzielę w Chyżnem, w Małopolsce. Zginął 19-letni pasażer przyczepy ciągniętej przez quada.

Z ustaleń policjantów nowotarskiej komendy wynika, że 20-latek kierujący quadem jechał drogą gminną, a na przyczepce ciągniętej przez czterokołowiec znajdowało się trzech młodych mężczyzn w wieku 18, 19 i 20 lat. Na łuku drogi przyczepka wywróciła się, a pasażerowie wypadli na jezdnię.

Śmierć na miejscu

"W wyniku upadku ciężko ranny został 19-letni mieszkaniec Chyżnego. Z pomocą natychmiast ruszyli mieszkańcy, zadysponowano karetkę oraz śmigłowiec LPR. Pomimo udzielanej pomocy i reanimacji nie udało się uratować życia młodego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Urazu nogi doznał 18-latek, który także spadł z przyczepki" - relacjonuje małopolska Policja.

20-letni kierowca quada był trzeźwy. Pojazd nie był jednak ubezpieczony, ani dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Podobnie rzecz się ma z doczepiona do quada przyczepką.Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.