- Nie tając naszych obaw związanych z epidemią koronawirusa trochę boimy się, że może nam to utrudnić tegoroczną organizację Forum. Nie mamy tak dobrych humorów, jak mogłoby to się wydawać z uwagi na jubileusz 30-lecia działalności Fundacji i przygotowania Forum, które są na ostatniej prostej, bo to co może się zdarzyć jest zupełnie niezależne od nas i rzeczywiście spędza nam sen z powiek – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Artur Balazs, Prezes Kapituły FEFRWP, organizatora konferencji w Jasionce.

Forum uważa się za jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczące przyszłości polskiej wsi i aktualnych problemów obszarów wiejskich. Biorą w nim udział goście ze świata międzynarodowej polityki, rolnictwa i rozwoju wsi, w tym m.in. komisarze Unii Europejskiej, premierzy i ministrowie polskiego rządu, przedstawiciele resortów zajmujących się rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich innych państw UE, a także samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele organizacji branżowych i rolniczych, a także naukowcy.

Wydarzenie co roku gromadzi blisko 3000 uczestników – wystawców, rolników, producentów rolnych, przedstawicieli organizacji branżowych i delegacji zagranicznych oraz firm z sektora rolno-spożywczego.