O 2,5 tony za dużo wynosił nacisk osi napędowej auto-cysterny przewożącej mleko. Zespół pojazdów przewożący mleko został zatrzymany do kontroli przez patrol mazowieckiej ITD na jednej z ulic Płocka, gdzie dopuszczalny nacisk osi pojazdu wynosi 11,5 tony. Okazało się, że rzeczywisty nacisk pojedynczej osi napędowej ciężarówki wynosił 14 ton, czyli o 2,5 tony za dużo.


Wartość ta byłaby jeszcze większa, ponieważ kierowca jechał do kolejnego punktu odbioru mleka i chciał jeszcze dopełnić cysternę. Transport wstrzymano do momentu przelania nadmiaru ładunku do innej cysterny. Wobec krajowego przewoźnika wszczęto postepowanie administracyjne za naruszenie przepisów. Grozi mu kara pieniężna w wysokości 15 tysięcy złotych.


Kolejny ponadnormatywny transport zatrzymano w miejscowości Łąck koło Połocka. Patrol ITD ujawnił w wyniku kontroli przeciążony samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Auto załadowane trawą w rolkach ważyło 8,1 tony, czyli o 4,6 tony za dużo. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru towaru na inny pojazd i został ukarany 500-złotowym mandatem.