Tego dnia mogliśmy wysłuchać wystąpień przedstawicieli sektora nauki, ale także młodych rolników, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach i lekcjach wyciągniętych z ich pobytu w Teksasie.

Nie zabrakło znamienitych gości, wśród których warto wspomnieć chociażby o prof. Jimie Mazurkiewiczu z Uniwersytetu Texas A&M, przedstawicielach Ambasady Amerykańskiej, CDR w Brwinowie, Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, czy wreszcie głodnych wiedzy młodych rolników.

Swoje wystąpienie miał także gospodarz Krzysztof Kowalski, który opowiadał m.in. o produkcji olei tłoczonych na zimno. Nie zabrakło naturalnie zwiedzania gospodarstwa - zarówno pól, jak i parku maszynowego.

Wymiana doświadczeń

Spotkanie w ogromnym stopniu skupiało się na wymianie doświadczeń między rolnikami, co jest kluczową kwestią w rozwoju gospodarstw rolnych i ich umiejętności adaptowania się do zmieniających warunków zewnętrznych.

Drugim ze sformułowań odmienianych tego dnia przez wszystkie przypadki była dywersyfikacji, czyli różnicowanie źródeł rolniczych dochodów. 

W czasie tego spotkania przygotowaliśmy wiele ciekawych materiałów, jak chociażby wywiad z prof. Jimem Mazurkiewiczem, prezesem Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych - Stanisławem Kacperczykiem. Efekty tych rozmów poznacie już niebawem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Przy okazji przypominamy, że na naszym portalu znajdziecie serwis specjalny Farmer w Teksasie, w którym opisywałem swój pobyt na tamtejszej farmie.