13 wozów i 12 strażackich zastępów przez ponad 3 godziny walczyło w czwartek z pożarem w gospodarstwie ogrodniczym w miejscowości Tropiszów, w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce, w woj. małopolskim. Ogień zauważono tam około godz. 5 rano.

Jak informuje Komenda Miejska PSP w Krakowie, pożar wybuchł w budynku gospodarczym, gdzie składowany był węgiel i miał. Gdy strażacy dojechali na miejsce, ogień szalał już jednak we wszystkich zabudowaniach gospodarczych i płonęły także dwie wiaty, pod którymi znajdował się sprzęt rolniczy.

Jak relacjonują strażacy, żadna osoba nie została poszkodowana, ale większość dobytku gospodarzy została spalone. Z dymem poszły zarówno zapasy opału, jak i maszyny rolnicze, m.in. ładowarka i ciągnik. Straty są jeszcze szacowane, ale wiadomo że będą ogromne.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana. W działaniach brali udział strażacy z KM PSP w Krakowie, OSP Tropiszów, OSP Złotniki, OSP Igołomia - Zofipole, OSP Pobiednik Mały, OSP Wawrzeńczyce, OSP Stręgoborzyce, OSP Dobranowice.