- Po raz kolejny padł rekord Agrotechu – twierdzi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Tegoroczna wystawa jest większa od poprzedniej o ponad 11 proc.

Na wszystkich siedmiu halach, terenie zewnętrznym i halach namiotowych wystawi się prawie 600 firm z 15 krajów. To aż 5 hektarów ekspozycji. Oprócz firm z Polski, będą również wystawcy z firmy z Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Danii, Ukrainy, Litwy, Irlandii, Włoch, Francji, Słowenii, a nawet Korei Południowej i po raz pierwszy z RPA.

Organizatorzy spodziewają się około 50 tys. gości. Wizytę na targach zapowiedział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który objął je honorowym patronatem.

 - Agrotech to jedna z największych w Europie, a z pewnością najważniejsza i najchętniej odwiedzana w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Przyjeżdża na nią ponad 50 tysięcy rolników z całego kraju i państw ościennych, kontrahenci, eksperci zajmujący się techniką rolniczą, attache rolni akredytowani w Polsce oraz studenci i uczniowie szkół rolniczych – mówi prezes targów. – Wiele z kilku tysięcy prezentowanych maszyn to światowe premiery na rynku polskim, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego. W halach znajdują się również stoiska konsultacyjne dla rolników i hodowców, gdzie specjaliści odpowiadają nawet na te najtrudniejsze pytania. Te targi to po prostu dobra marka i chcąc być na bieżąco trzeba przyjechać do Kielc – zachęca do owiedzin.

Wystawie towarzyszy wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń. Wśród nich między innymi oficjalne nadanie tytułu Maszyna Rolnicza Roku, wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za najlepszy produkt prezentowany na wystawie czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.