Funkcjonariusze z komisariatu w Wolborzu (woj. łódzkie) ustalili, kto w lutym bieżącego roku zaprószył ogień w pomieszczeniach stadniny koni w Bogusławicach. To 21-letni mieszkaniec Tuszyna.

Pożar wybuchł 12 lutego 2022 roku, w godzinach popołudniowych w budynku gospodarczym przy stajni. Dzięki szybkiej reakcji świadków i skutecznej akcji wolborskich strażaków ogień został ugaszony, nim rozprzestrzenił się na pozostałe zabudowania. Żadne zwierzę w pożarze nie ucierpiało. Spaliła się jednak instalacja elektryczna oraz elewacja budynku.

„Policjanci na miejscu wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady. Podejrzewając, że do pożaru mógł ktoś się przyczynić dokonali szeregu sprawdzeń skrupulatnie zbierając materiał dowodowy.” – czytamy w policyjnym komunikacie.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa 18 maja funkcjonariusze odwiedzili 21-letniego mieszkańca Tuszyna. Mężczyzna przyznał się, że 12 lutego był na terenie stadniny i zaprószył ogień zapalając papierosa. Sprawca usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co mu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.