Pożar wybuchł około godz. 5 rano 18 listopada br. Ogień strawił kompleks pomieszczeń gospodarczych przeznaczonych do hodowli bydła i trzody chlewnej. W oborze spłonęło również kilka sztuk bydła. Straty oszacowano na ponad 200 tys. zł.

Jak relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach: „Zaraz po ugaszeniu pożaru do działań przystąpili policjanci, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalali i przesłuchali świadków. Na miejscu pracował również powołany biegły z zakresu pożarnictwa.” Funkcjonariusze szybko doszli do wniosku, iż pożar był wynikiem podpalenia.

Działania operacyjne doprowadziły zatrzymania dwóch sprawców tego podpalenia w wieku 20 i 21 lat. Zebrane w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach.

W minioną sobotę sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka, a wobec 21- letniego mężczyzny zastosował dozór policyjny. Podpalaczom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.