W związku z informacjami, że w jednej z miejscowości gminy Dąbrowa Biskupia są nielegalne składowiska odpadów, działania podjęli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wraz z inspektorami ochrony środowiska. Na polu, należącym do dwóch mężczyzn, było kilkanaście pryzm o łącznej powierzchni prawie 1000 m kw.

- Policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu nawozu ekologicznego. Tymczasem na ich teren zostały przywiezione tony odpadów zawierające rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych. Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska określiła, że taki skład odpadów może zagrażać środowisku, a dokładne ocena będzie możliwa po przebadaniu pobranych próbek odpadów - zaznaczyła asp. szt. Drobniecka.

Podejrzani są 46-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego i 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, na których terenie były składowiska. Zarzucono im, że wbrew przepisom ustawy o odpadach składowali je w sposób zagrażający środowisku. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych wartości 610 tys. zł.