Wiele szczęścia miał 24-letni kierowca mercedesa sprintera, który zderzył się w czwartek z zespołem pojazdów na drodze krajowej nr 819 w miejscowości Sosnowica w powiecie parczewskim (woj. lubelskie).

Jak czytamy w komunikacie KWP w Lublinie, przyczyną groźnej kolizji było zmęczenie kierującego busem. 24-letni mieszkaniec Chełma zasnął za kierownicą samochodu dostawczego i najechał na podczepiony do ciągnika rozrzutnik. 58-letni rolnik kierując ciągnikiem poczuł silne uderzenie i natychmiast zatrzymał pojazd.Gdy wysiadł, zobaczył busa, który dosłownie wbił się w wały podajnika.

Na szczęście zapięte pasy bezpieczeństwa i poduszka powietrza uchroniły kierowce mercedesa przed obrażeniami. Mężczyzna wysiadł o własnych siłach z pojazdu i odmówił pomocy medycznej. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Ze wzgledu na uszkodzenia pojazdów, policjanci zatrzymali jednak obydwa dowody rejestracyjne. Okazało się również, że ciągnik rolniczy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Sprawca kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu został ukarany mandatem karnym i otrzymał dodatkowe punkty karne.